poniedziałek, 31 stycznia 2011

Podróż do ciepłych krajów. Co zrobić by nie zachorować już w 2 dniu pobytu?


Najgorsze co może być to zachorować na wymarzonym i bardzo często kosztownym wyjeździe. Wizja spędzenia tygodnia w łóżku i pocieszania się jedynie widokiem z okna nie jest chyba zachwycająca, dlatego warto przestrzegać dekalogu podróżnika:
1. Zmęczeni całodniową wędrówką mamy okazję napić się zimnej coca-coli z lodem (przez globalizację coca-cola jest wszędzie, nawet w afrykańskiej wiosce). Co robimy? Lodu nie bierzemy - nie wiadomo z jakiej wody został zrobiony. Cola? Tylko z puszki.
2. Nosimy przy sobie wodę utlenioną, albo inny specyfik na odkażanie ran. Ciepły klimat robi swoje, dlatego by nie złapać gangreny, trzeba odkarzać każdą, nawet najmniejszą ranę.
3. Biegunka dopada prawie każdego. Zmienia się flora bakteryjna, zmienia się nasza dieta - nic dziwnego, że organizm tak reaguje. Trzeba to przecierpieć pijąc dużo wody.
4. Tak jak każemy dzieciom często myć ręce, tak sami będąc w tropikach powinniśmy je myć przy każdej nadarzającej się okazji. Brudne dłonie to skupisko bakterii i pewna choroba.
http://tapety.duno.pl/cache/tropiki/tropiki5.jpg_595.jpg
5. jesteśmy głodni i mamy produkty, które możemy przetworzyć na potrawę. Jeżeli nie możemy tego ugotować, usmażyć, albo upiec to... dalej jesteśmy głodni, ale za to zdrowi. Tylko nic nie jeść to też źle, dlatego staramy się przetwarzać jedzenie w wysokich temperaturach.
6.W tropikach bardzo szybko można się odwodnić, dlatego trzeba pić dużo wody i pić dużo wody, no i pić dużo wody. Oczywiście tej butelkowanej.
7.Szczepienia. Nie na wszystkie choroby są szczepionki, dlatego według mnie lepiej sie zaszczepić przed wyjazdem na to, na co możemy zachorować, a jeżeli dopadną nas jakieś inne dolegliwości, najlepiej udać się do miejscowego lekarza, który szybko zdiagnozuje chorobę.
8.Aha! Jeżeli jesteśmy na wysokości ponad 3 000 m n.p.m. albo nawet 2 000 m n.p.m. gotujemy wodę trochę dłużej 3-5 minut, ponieważ zmienia się temperatura wrzenia. Można też stosować filtry do wody i tabletki oczyszczające.
9. Przed wyjazdem należy udać się do lekarza od chorób tropikalnych i zapytać się jakie ewentualnie możemy przyjąć leki, na wypadek zatrucia.
10. Podsumowując: pijemy dużo wody, myjemy ręce i gotujemy, bądź smażymy jedzenie.
http://www.dziennik.pl/files/archive/00125/Scarlet_Macaw_Flyin_125317e.jpg" lasy tropikalne i przychodnie specjalistyczne Kraków.
Po powrocie z wyprawy warto wybrać się prywatnie do lekarza specjalisty w dziedzinie chorób tropikalnych, aby na wszelki wypadek nas zbadał, a jeżeli nie prywatnie to chociaż odwiedzić w tym samym celu http://www.cmp.leczenie.com/  przychodnie specjalistyczne.

Kraków jak i wiele innych miast w Polsce oferuje spotkania z podróżnikami. Warto dowiedzieć się, gdzie odbywają się takie zebrania i zasięgnąć rady u osób, które wróciły z kraju, do którego my chcemy sie udać.
--
Artykuł pochodzi z serwisu http://artykuly.com.pl/- Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz